Spacer Historyczny Ulicami Rybienka Leśnego

Zainteresowanych odkrywaniem śladów historii zapraszamy na spacer historyczny uliczkami Rybienka Leśnego w sobotę, 4 września 2021, w godzinach 12 – 15.

W ramach Dni Rybienka i Okolic, w sobotę 4 września 2021 zapraszamy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach Rybienka Leśnego. W trakcie naszej przechadzki zapoznamy się z historią poszczególnych domów, ulic oraz idei architektonicznych, usłyszymy wiele anegdot i mało znanych zdarzeń z przeszłości, ale będziemy też mieli okazję kontemplowania piękna i atmosfery nadbużańskiej przyrody, która od zawsze stanowi nieodłączny czynnik rybienkowskiego klimatu. Naszym przewodnikiem będzie znawca historii Rybienka Leśnego – Piotr Płochocki. Ruszamy o godz. 12:00 z plaży na Latoszku. Kończymy nad Stawami przy ul. Wołowskiego, k. Restauracji Baśniowa, gdzie od godz. 15:00 odbywać się będą dalsze wydarzenia „Dni Rybienka Leśnego i Okolic” – zlot pojazdów zabytkowych, koncert Caroline & The Lucky Ones oraz biesiada przy ognisku.

Spacer jest bezpłatny i nie trzeba się wcześniej zapisywać. Będzie nam jednak miło jeśli chętni do wzięcia udziału w spacerze dadzą nam o tym wcześniej znać – w dowolny sposób, np. we wiadomości na priv albo w komentarzu do posta w dyskusji.