Spacer Historyczny Ulicami Rybienka Leśnego

Zainteresowanych odkrywaniem śladów historii zapraszamy na spacer historyczny uliczkami Rybienka Leśnego w sobotę, 19 września 2020, w godzinach 13 – 15. Start i meta spaceru miały miejsce „nad Stawami” w Rybienku Leśnym (ul. Wołowskiego, koło restauracji Baśniowa). Naszym przewodnikiem po Rybienku Leśnym i jego historii będzie Piotr Płochocki, znany wyszkowski regionalista i kopalnia wiedzy o dawnych ludziach, miejscach i zdarzeniach.

W sobotę 19 września 2020 zapraszamy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach Rybienka Leśnego. W trakcie naszej przechadzki zapoznamy się z historią poszczególnych domów, ulic oraz idei architektonicznych, usłyszymy wiele anegdot i mało znanych zdarzeń z przeszłości, ale będziemy też mieli okazję kontemplowania piękna i atmosfery nadbużańskiej przyrody, która od zawsze stanowi nieodłączny czynnik rybienkowskiego klimatu.
Naszym przewodnikiem będzie znawca historii Rybienka Leśnego – Piotr Płochocki.

🏠 Ruszamy o godz. 12:30 spod tablicy z planem Rybienka Leśnego u zbiegu Alei Wolności i ul. Poniatowskiego. Kończymy nad Stawami przy ul. Wołowskiego, k. Restauracji Baśniowa, gdzie od godz. 15:09 odbywać się będą dalsze wydarzenia pikniku „90 lat Rybienka Leśnego” – zlot pojazdów zabytkowych, koncert Olga Prusik Band oraz ognisko.

🏠 Spacer jest bezpłatny i nie trzeba się wcześniej zapisywać. Będzie nam jednak miło jeśli chętni do wzięcia udziału w spacerze dadzą nam o tym wcześniej znać – w dowolny sposób, np. we wiadomości na priv albo w komentarzu do posta w dyskusji.