Operacja Czysta Rzeka Rybienko Leśne – Wyszków 2022

Zapraszamy wszystkich, którzy jak my kochają nasz Bug i którym nie jest obojętny stan środowisko naturalnego, do udziału w ogólnopolskiej akcji OPERACJI CZYSTA RZEKA 2022, której celem jest oczyszczenie ze śmieci brzegów Bugu i innych rzek.

Po akcji, Sztab Główny Operacji zaprasza wszystkich wolontariuszy na plenerowy koncert do Rybienka Leśnego, który jednocześnie będzie finałem całej ogólnopolskiej akcji OPERACJI CZYSTA RZEKA 2022! SZTAB LOKALNY Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic, jak co roku, organizuje sztab lokalny Operacji Rzeka w Wyszkowie. Będziemy działać nad Bugiem w Wyszkowie, a szczególnie na lewym brzegu w Rybienku Leśnym, na Latoszku i w Drogoszewie.

ZAPISY

Jeśli chcesz dołączyć do nas, zapraszamy na akcję 23 kwietnia 2022 r. o godz.12:30.Wolontariuszem może być osoba która ukończyła 18 rok życia. Osoby młodsze mogą uczestniczyć w akcji tylko pod opieką i na odpowiedzialność rodzica lub dorosłego opiekuna.Aby się zapisać na jedną z wejdź na stronę główną Operacji
https://operacjarzeka.pl/
a następnie kliknij przycisk „Dołącz” i postępuj wg dalszych wskazówek zapisując się do jednej z 11 naszych grup operacyjnych. Jeśli potrzebujesz w tym pomocy, skontaktuj się z nami (dane kontaktowej znajdziesz poniżej).

CZAS I MIEJSCE AKCJI

Nasza akcja Operacja Czysta Rzeka RYBIENKO LEŚNE 2022 jest podzielona na odcinki i grupy operacyjne od Plaży Miejskiej w Wyszkowie na Latoszku, przez Rybienko Leśne i Łochowskie do Drogoszewa.Zbieramy się w sobotę, 23 kwietnia 2022 r. w godz. 12:30-13:00 w jednym z miejsc wskazanych poniżej⬇⬇⬇

🍀 Grupa Operacyjna 1 Plaża Miejska. Zbiórka na plaży miejskej w Wyszkowie na Latoszku.

🍀Grupa Operacyjna 2 Latoszek. Zbiórka przy placu zabaw na Latoszku.

🍀Grupa Operacyjna 3 Rybienko Łochowskie / Stacja PKP. Zbiórka na stacji PKP Rybienko, ul. Skarżyńskiego.

🍀Grupa Operacyjna 4 Rybienko Leśne – Barka / Slip. Zbiórka przy barce u zbiegu ul. Kolejowej i Wołowskiego.

🍀Grupa Operacyjna 5 Rybienko Leśne – Barka / Bobrowisko. Zbiórka przy barce u zbiegu ul. Kolejowej i Wołowskiego.🍀Grupa Operacyjna 6 Rybienko Leśne – Grobla (78 WDH JUNGA). Zbiórka na Placu Gwiaździstym u zbiegu ulic Wołowskiego / Poniatowskiego / Broniewskiego / Słowackiego.

🍀Grupa Operacyjna 7 Rybienko Leśne – Pomnik (78 DH Witraże). Zbiórka przy pomniku na ul. Wołowskiego.

🍀Grupa Operacyjna 8 Rybienko Leśne – Kort Tenisowy. Zbiórka przy korcie tenisowym na ul. Powstańców.

🍀Grupa Operacyjna 9 Drogoszewo Wygon. Zbiórka na placu zabaw w Drogoszewie u zbiegu ul. Powstańców i Szczęśliwe, koło Sołtysa.

🍀Grupa Operacyjna 10 Drogoszewo – Kładka na Strumieniu / Zdunka Dół. Zbiórka na pętli autobusowej przy ul. Powstańców w Drogoszewie.

🍀Grupa Operacyjna 11 Slip /Kajaki. Zbiórka na slipie w Rybienku Leśnym. Jest to grupa operująca na Bugu na kajakach. W celu zapisu koniecznie skontaktuj się uprzednio z nami (dane kontaktowe poniżej).

UWAGA:

Zabieramy ze sobą ubranie stosowne do warunków atmosferycznych (może padać), kalosze lub wodoodporne obuwie (akcja nad rzeką – teren podmokły). Przy zgłoszeniu się do szefa grupy operacyjnej, otrzymasz pamiątkową koszulkę z logo akcji (jeżeli zarejestrowałeś się na stronie internetowej Operacji), niezbędne materiały (worki, rękawice). Oczywiście jeśli nie zechcesz się zarejestrować, będziesz także mile widziany, ale wtedy nie zdołamy przygotować dla Ciebie pamiątkowej koszulki z logo Operacji.

FOTO

Po zgromadzeniu się wolontariuszy ok. 13:00 robimy zbiorową pamiątkową fotografię, po czym …AKCJA… ruszamy w teren za przewodnikiem swojej grupy operacyjnej.- Śmieci zbieramy selektywnie- Worki ze śmieciami zawiązujemy i dostarczamy do punktu zbiorczego na brzegu rzeki lub na drodze, wskazanego przez szefa akcji. Stamtąd będą przewożone do punktu zbiorczego.- W trakcie robimy zdjęcia dokumentujące przebieg akcji, szczególnie ciekawe znaleziska itp.

FINAŁ

Ok. godz. 15:00 kończyny działania w terenie i za szefem grupy operacyjnej ruszamy do sztabu aby zdać z relację z ilości zebranych śmieci (ilość worków) i odebrać specjalne pamiątkowe dyplomy dla uczestniczących dzieci z podziękowaniami za zaangażowanie. Potem mamy czas na odświeżenie się, przebranie itp. O godzinie 17:00 zapraszamy na ciepły bufet i koncert muzyczny w plenerze „nad Stawami” w Rybienku Leśnym u zbiegu ul. Wołowskiego, Poniatowskiego, Broniewskiego i Słowackiego.W razie pytań skontaktuj się z nami:
📞661 601 210
📞605 444 944
📞510 275 444Email: operacjarzeka@rybienkolesne.pl

REGULAMIN | INFO

Wolontariusz ma obowiązek zapoznać się z informacjami i regulaminem dostępnym pod poniższymi linkami:Link do strony sztabu głównego Operacji Rzeka 2022:
https://operacjarzeka.pl/

Link do strony internetowej Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic:
http://rybienkolesne.pl/

Link do fanpage’u Stwarzyszenia na FB pn. „Rybienko Leśne i Okolice – Stowarzyszenie Miłośników”
https://m.facebook.com/rybienkolesne/Niech Nasza Rzeka będzie czysta! 🍀Do zobaczenia w Rybienku Leśnym!