Pierwsza dostawa pomocy dla Potrzebujących Ukraińców na granicy

Do Ustrzyk Dolnych trafiła pierwsza dostawa pomocy dla Ukraińców potrzebujących na granicy, zorganizowana przez nasze Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. Cały czas prowadzi zbiórkę darów i pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy.

5 marca pierwszy transport darów dotarł z Rybienka Leśnego do Ustrzyk Dolnych.

– Dziś jesteśmy przy granicy z Ukrainą w bieszczadzkiej gminie Ustrzyki Dolne. Zawieźliśmy tam dary ofiarowane przez Was w ostatnim tygodniu. Odwiedziliśmy ośrodki recepcyjne dla uchodźców w Łodynie i w Równi, aby zabrać z nich w drodze powrotnej tych, którzy potrzebują się dostać w nasze okolice. Jednym słowem – działamy! Kochani! Ducha nie gaście! Niech wasze serca, kieszenie, ale i głowy, pozostaną otwarte dla potrzebujących. Do odwołania kontynujemy zbiórkę rzeczy najpotrzebniejszych dla uchodźców i środków pieniężnych, które będziemy na to sukcesywnie przeznaczać. Z góry pięknie dziękujemy za Wasze wszystkie dalsze dary i datki! – mówią członkowie Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. 

Członkowie stowarzyszenia pełnią codziennie dyżury, podczas których przyjmują dary rzeczowe. Są dostępni w godzinach 17.00 – 19.00 w Willi Emilia Al. Wolności 8.

Co jest potrzebne?

– Żywność nadająca się do bezpośredniego spożycia i przechowywania bez lodówki, trwale zapakowana, np. batony energetyczne, zapakowane pieczywo, konserwy, produkty bakalie, kawa, herbata, soki, woda, suche ciastka, krakersy, przekąski itp.

– Artykuły higieniczne dla dorosłych i dzieci, chusteczki nawilżane, podpaski, szczoteczki do zębów, ręczniki papierowe, pampersy itp. Szczególnie potrzebne artykuły higieniczne dla małych dzieci i niemowląt

– Sprzęt typu latarki, termosy, kubki termiczne, naczynia jednorazowe, powerbanki itp.

– Rzeczy do spania takie jak koce, śpiwory, karimaty

Po uprzednim uzgodnieniu – także większy sprzęt służący do ogrzewania i gotowania taki jak nagrzewnice, sprzęt AGD czy kuchenki turystyczne. Ten sprzęt posłuży wyposażeniu kolejnych punktów pomocy uchodźcom organizowanych przez Gminę Ustrzyki Dolne. 

Zaoferowaną pomoc stowarzyszenie może odebrać w dowolnym miejscu po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (tel. 661 601 210, tel. 889 434 185).

Organizacja udostępnia także swoj rachunek bankowy dla wpłat darowizn pieniężnych dedykowanych na zakup potrzebnych rzeczy. Za zebrane środki zakupi to, co będzie aktualnie najbardziej potrzebne uchodźcom. Prosimy o wpłaty zgodnie z poniższymi danymi:

Wierzyciel: Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic

Bank: Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie

Numer rachunku bankowego: 49 8931 0003 0000 3232 2000 0001

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe – pomoc dla Ukrainy

W razie potrzeby podajemy o kontakt: tel. 661 601 210, tel. 889 434 185;

email: stowarzyszenie@rybienkolesne.pl