100 Wioseł na Bugu na 100-lecie „Cudu nad Wisłą”

100 WIOSEŁ NA BUGU NA -LECIE CUDU NAD WISŁĄ za nami! Uczciliśmy w ten sposób pamięć o zwycięskich zmaganiach wojennych naszych dziadów z bolszewikami w roku 1920 roku, którzy obronili naszą młodą niepodległość! Cześć i wieczna chwała bohaterom! Szacunek dla całego ówczesnego naszego społeczeństwa i jego przywódców, którzy potrafili zjednoczyć się ponad podziałami i zmobilizować wszystkie siły i środki dla osiągnięcia tej wiekopomnej Wiktorii! Zgodnie z hasłem imprezy, na Bugu w Wyszkowie między Kamieńczykiem a Wyszkowem mogliśmy widzieć 100 wioseł w rękach ubranych na biało i czerwono kajakarzy płynących zwartymi tyralierami. Na wysokości kościoła św. Idziego w niebo poszły race, powietrze rozdarł pisk gwizdków i wuwuzeli, załopotały biało-czerwone flagi! Tym samym odpowiedzieli mieszkańcy Wyszkowa, zgromadzeni na nadbużańskiej skarpie i na moście drogowym. Kajakom towarzyszyła m.in. słynna Tratwa ,,Pielgrzym”, specjalnie w tym celu i z wielkim poświęceniem sprowadzona do Wyszkowa. Nasze miasto już dawno nie widziało równie wspaniałego widowiska na wodzie! Aż do zachodu słońca trwał na plaży na Latoszku piknik dla uczestników spływu i wszystkich, którzy zechcieli do niego dołączyć. W jego trakcie na piasku z kajaków ułożyliśmy pamiątkowy napis 1920-2020 Przy tych rozmiarach, niczym słynne rysunki na płaskowyżu Nasca, napis był czytelny tylko z powietrza. Po pokrzepieniu się pyszną grochówką i kiełbaskami z grilla, 8 dwuosobowych załóg wystartowało w wyścigach kajaków. To były zdaje się pierwsze od lat zawody tego typu w Wyszkowie. Trasę między wyszkowskimi mostami – drogowym i kolejowym, jako pierwsza pokonała załoga Marek Eychler / Arkadiusz Redlicki!

Gratulujemy!

Po emocjach sportowych był czas na ognisko i patriotyczne pieśni śpiewane przy akordeonowo-gitarowym akompaniamencie „Kapeli Rybienkowskiej” (mogliście o niej jeszcze nie słyszeć ponieważ kapela powstała dopiero właśnie przy tej okazji. A śpiewali nawet ci, którzy nie znali tekstów, dzięki rozdanym przez organizatorów okolicznościowym śpiewnikom. Uczestnicy pikniku mieli także niepowtarzalną okazję wejść na pokład słynnego Pielgrzyma, który przez cały czas stał zacumowany przy plaży. Wielkie dzięki dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy:

Wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę! Wojciechowi Chodkowskiemu i Jerzemu Gawurowi za udział w imprezie Pielgrzyma i możliwość obejrzenia go z bliska! Wody Polskie za udostępnienie terenu plaży! OSP Kamieńczyk za zadbanie o bezpieczeństwo spływu oraz wyścigu kajaków! Tenis w Rybienku Leśnym za ufundowanie nagrody dla zwycięzcy wyścigu kajaków! Kajaki Kamieńczyk u Pawła oraz Kajaki u Banana w Brańszczyku – za kajaki! Raf-Bus Wynajem Autokarów i Busów za autobusy! Zajazd BIAS za grochówkę! Tomkowi Bralewskiemu za stołki i stoliki barowe! Kapeli Rybienkowskiej, w składzie Józek Bluszko, Paweł Gąszewski, Darek Jadacki, za oprawę muzyczną! Tuba Wyszkowa, Wyszkowiak, Woytkowi Smółkowskiemu, Bolkowi Gawurowi, Pawłowi Kraszewskiemu za wspaniałe fotografie! Członkom i sympatykom Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic za zaangażowanie w organizację imprezy, a szczególnie (kolejność alfabetyczna): Ewa Decyk, Bolek Gawur, Jerzy Gawur, Dorota Grześkiewicz, Adam Grześkiewicz, Marcin Kłos, Wojtek Kukwa, Sylwia Kraszewska, Paweł Kraszewski, Jędrek Matuszewski, Witek Matuszewski, Tomasz Natorff, Marek Owsiejko, Cezary Pilarski, Adam Wójcik, Adam Wrzosek, Aneta Wyszyńska, Kacper Wyszyński, Sławek Wyszyński i Zbyszek Wyszyński

Wszystkim Wam dedykujemy ten film zmontowany przez Wojtka Kukwę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *