WYSZKOWSKA PLAŻA JEST JUŻ CZYSTA

Wczorajsza listopadowa pogoda nie zachęcała do spacerów nad rzeką. Pomimo tego wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic zgromadzili się na wyszkowskiej plaży aby zebrać szpecące ją śmieci. W ciągu godziny zebraliśmy wszystkie zalegające tam butelki, puszki, różne opakowania, wypalone kable itp. W ten sposób pół tony śmieci zniknęło z pięciu hektarów plaży i przyległego terenu od mostu drogowego do pierwszej główki na Latoszku. Można już znowu spokojnie spacerować po plaży bez obawy o estetyczny dysonans.

Po takiej akcji dobrze smakowały kiełbaski pieczone na ognisku popijane ciepłą herbatką z termosu. Przy ogniu już nie straszny nam był nam nawet i listopadowy chłód.

Dziękujemy za udział w akcji wszystkim wolontariuszom, zdeterminowanym aby zadbać o nasze środowisko niezależnie od niesprzyjającej pogody. Szczególnie dziękujemy harcerzom z 23 WDH ,,Baszta K-2” oraz tym rodzicom, którzy odważyli się przyjść na tę akcję z dziećmi. W ten sposób, przed osobisty przykład, uczymy bowiem przyszłe pokolenia troski o nasze miejsce na ziemi.

I na koniec mały apel do wszystkich odwiedzających plażę i ścieżki nad Bugiem. Kochani! Przestrzegajcie prostej zasady – co przyniosłeś nad rzekę, zabierz ze sobą z powrotem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *