SPŁYW KAJAKOWY BRAŃSZCZYK – WYSZKÓW – RYBIENKO LEŚNE – DROGOSZEWO

Pierwszy, organizowany samodzielnie przez nas spływ kajakowy za nami. W gronie ponad 50 kajakarzy pokonaliśmy urokliwy odcinek Bugu od Brańszczyka, przez ujście Liwca, wąską odnogę Bugu pod Turzynem, plażę na Latoszku, stary zapomniany port rzeczny koło mostu kolejowego w Wyszkowie, do Zdunka Dołu w Drogoszewie. W sumie 17 km.
Dzień zakończyliśmy integracyjnym ogniskiem w Rybienku Leśnym posilając się doskonałym bigosem przygotowanym przez Restaurację Baśniowa przy gitarowym akompaniamencie Józefa Bluszko.

Pogoda spisała się znakomicie. Wszyscy wyszli na brzeg cali, zdrowi, opaleni, zrelaksowani, dotlenieni i w doskonałych nastrojach. Sądząc po reakcjach uczestników, imprezę zaliczamy do udanych i już zaczynamy myśleć o następnej.

Płynęliśmy na kajakach udostępnionych przez wypożyczalnie Agroturystyka u Kaflika i Kajaki u Bociana z Brańszczyka. Bardzo dziękujemy.

Szczególne podziękowania dla towarzyszących nam ratowników WOPR – Piotr Trześniewski Bartosz Karłowicz, Kamil Bombel-Grzybowski, Krzysztof Skoczeń i Adam Wrzosek.

Ze strony naszego Stowarzyszenia za organizację i przebieg spływu odpowiedzialni byli Wojciech Kukwa (komandor spływu) oraz Paweł Kraszewski.

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania oraz sprawnego i bezpiecznego przebiegu tej imprezy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *