Wspieramy Wolną Ukrainę – Organizujemy Pomoc

Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic, w porozumieniu z władzami Gminy Wyszków, włącza się do akcji pomocy dla ukraińskich uchodźców wojennych, napływających przez przejście graniczne w Krościenku i tymczasowo ulokowanych w dawnej szkole w miejscowości Łodyna w bieszczadzkiej Gminie Ustrzyki Dolne. Jak się dowiadujemy od miejscowego samorządu, który przyjmuje uchodźców i zapewnia im schronienie, w tej chwili najważniejszą potrzebą jest dostarczenie niezbędnego zaopatrzenia bezpośrednio do ośrodków zlokalizowanych przy granicy, ponieważ zdecydowana większość uchodźców nie zamierza przemieszczać się dalej w głąb Polski.

Dlatego od dziś do odwołania będziemy prowadzić punkt zbiórki najpotrzebniejszych w chwili obecnej rzeczy, które sukcesywnie będziemy dostarczać do ośrodka dla uchodźców prowadzonego w Gminie Ustrzyki Dolne.

Dary rzeczowe będziemy przyjmować w Willi Emilia w Rybienku Leśnym, Al. Wolności 8, codziennie od godziny 17 do 19.

Co jest potrzebne?

Żywność nadająca się do bezpośredniego spożycia i przechowywania bez lodówki, trwale zapakowana, np. batony energetyczne, zapakowane pieczywo, konserwy, produkty bakalie, kawa, herbata, soki, woda, suche ciastka, krakersy, przekąski itp.

Artykuły higieniczne dla dorosłych i dzieci, chusteczki nawilżane, podpaski, szczoteczki do zębów, ręczniki papierowe, pampersy itp.

Sprzęt typu latarki, termosy, kubki termiczne, naczynia jednorazowe, powerbanki itp.

Rzeczy do spania takiej jak koce, śpiwory, karimaty

Po uprzednim uzgodnieniu przyjmujemy także większy sprzęt służący do ogrzewania i gotowania taki jak nagrzewnice, sprzęt AGD czy kuchenki turystyczne. Ten sprzęt posłuży wyposażeniu kolejnych punktów pomocy uchodźcom organizowanych przez Gminę Ustrzyki Dolne.

Na razie nie zbieramy odzieży z wyjątkiem okryć przeciwdeszczowych.

Rzeczy nie muszą być nowe, ale powinny być w pełni sprawne.

Na bieżąco będziemy weryfikować zakres potrzebnych rzeczy w porozumieniu z Urzędami Miejskimi w Wyszkowie i Ustrzykach Dolnych.

Zaoferowaną pomoc możemy także odebrać w dowolnym miejscu po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (tel. 661 601 210).

Udostępniany także nasz rachunek bankowy dla wpłat darowizn pieniężnych dedykowanych na zakup potrzebnych rzeczy. Za zebrane środki zakupimy to co będzie aktualnie najbardziej potrzebne uchodźcom. Prosimy o wpłaty zgodnie z poniższymi danymi:

Wierzyciel: Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic

Bank: Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie

Numer rachunku bankowego: 49 8931 0003 0000 3232 2000 0001

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe – pomoc dla Ukrainy

Jeżeli ukraińscy uchodźcy pojawią się także na naszym terenie zebrane środki będziemy przeznaczać także na pomoc dla nich.

W razie potrzeby prosimy o kontakt:

Tel. 661 601 210

Email: stowarzyszenie@rybienkolesne.pl

Dziękujemy za wsparcie!

W tym trudnym czasie wszyscy jesteśmy Ukraińcami!