Porozumienie o współpracy pomiędzy SMRLiO i PGW „Wody Polskie”

W dniu 25 czerwca 2020 r. przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” – Dyrektor Zarządu Zlewni w Dębem p. Longin Jankowski, oraz Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic – Prezes Adam Grześkiewicz i Wiceprezes Zbigniew Wyszyński,  podpisali porozumienie o współpracy.
Dokument określa zasady współpracy pomiędzy stronami, w ramach której Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic uzyskało możliwość prowadzenia swoich działań statutowych na terenach położonych nad Bugiem w Wyszkowie zarządzanych przez PGW Wody Polskie (patrz mapa). Teren ten rozciąga się wzdłuż lewego brzegu rzeki od plaży na Latoszku, przez Rybienko Leśne aż do starorzecza Bugu w Drogoszewie (tzw. Zdunka Dół).

Nasze działania na tym terenie będą koncentrować się wokół jego zagospodarowania dla turystyki, rekreacji i sportu. Naszym celem jest aby plaża nad Bugiem na Latoszku znowu tętniła życiem, aby nożna było swobodnie spacerować wzdłuż brzegu rzeki Nadbużańskim Szlakiem Spacerowym (link), aby nad rzeką były dostępne miejsca do odpoczynku, grilowania i palenia ognisk, aby były tu miejsca dla wodowania kajaków i łódek. Porozumienie, które zawarliśmy z PGW Wody Polskie, jest ważnym krokiem w tym kierunku.

PGW WP przychylnie odniosło się do propozycji Stowarzyszenia odnośnie zawarcia porozumienia o współpracy, biorąc pod uwagę dotychczasowe pozytywne rezultaty i wydźwięk społeczny działań Stowarzyszenia realizowanych dotychczas na tych terenach, wyrażających się w szczególności zorganizowaniem i przeprowadzeniem szeregu akcji społecznych (np. sprzątanie brzegów Bugu w ramach Operacji Rzeka w kwietniu 2019 i Sprzątanie Plaży w listopadzie 2019).

Dziękujemy PGW Wody Polskie za okazane nam zaufanie! Liczymy na owocną współpracę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *